Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych jest przedsiębiorstwem funkcjonującym na rynku od 1945 roku. Powstała na bazie państwowej fabryki urządzeń przemysłowych znanego w kraju i za granicą producenta urządzeń dla przemysłu cukrowniczego w Polsce i na świecie.  Począwszy od roku 1997 znaczną część zakładu przekształcono w  Świdnicką Fabrykę Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o. o.,  która funkcjonuje i rozwija się do dnia dzisiejszego.
Zakład nasz produkuje wyroby zarówno na indywidualne – jednostkowe – zamówienia, wykonywane wg projektów powierzonych lub własnych, oraz wyroby powtarzalne – seryjne – dostarczane regularnie dla stałych odbiorców.

Firma specjalizuje się w produkcji aparatury cukrowniczej i chemicznej, urządzeń do ochrony środowiska i energetyki, oraz dla przemysłu papierniczego i wydobywczego. ŚFUP oferuje swoim klientom nadzór techniczny, montaż własnych urządzeń na terenie kraju jak i za granicą, zapewniając wysoką jakość naszych usług zgodnie z systemem zapewnienia jakości wg ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz PN-N 18001:2004, a także o systemy związane ze spawalnictwem: DIN ISO 3834-2-wymagania jakości dla spawania materiałów, EN 1090-1/2-spawania i wykonawstwa konstrukcji stalowych – klasa EXC 4, wykonawstwa urządzeń ciśnieniowych zgodnie z Dyrektywą 2014/68/EU, wykonawstwa urządzeń ciśnieniowych i rurociągów wg AD 200-Merkblatt HP0 a także uprawnień UDT do wytwarzania i napraw urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych.

Wyroby nasze w przeważającej części produkowane są na eksport i pracują między innymi w Anglii, Niemczech, Belgii, Danii, Szwecji, Finlandii, Francji, Iranie, Iraku, Grecji, Kubie, Chinach, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Czechach, Litwie, Łotwie, Białorusi, Rosji i na Ukrainie.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.