Z przyjemnością informujemy, że w dniach 06.06.-08.06.2022 r. na terenie Białej Hali ŚFUP przeprowadziliśmy próby ruchowe instalacji przeznaczonej do powlekania centr kukurydzianych czekoladą oraz ich kondycjonowania. Urządzenia zostały zaprojektowane i wykonane przez ŚFUP dla jednego z naszych kluczowych klientów, wiodącego światowego producenta z branży spożywczej.

Testy FAT linii produkcyjnej, składającej się z mieszalników bębnowych oraz systemu przenośników zakończyły się sukcesem. Obejmowały one sprawdzenie instalacji pod kątem mechanicznym oraz  jakościowym.

Same urządzenia zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi instalacji do kontaktu z żywnością oraz europejskimi wymogami bezpieczeństwa. Wszystkie elementy mające kontakt z produktem zostały wykonane ze stali nierdzewnej gatunku 1.4404 (AISI 316L), pozostałe części ze stali 1.4401 lub 1.4301.

Dostarczona przez nas linia technologiczna to produkt o wysokiej trwałości, funkcjonalności, i spełniający surowe wymogi sanitarne. Natomiast dzięki zaproponowanym przez ŚFUP, na etapie projektowania,  zmianom w układzie technologicznym urządzeń, nasz Klient uzyskał możliwość utrzymania ciągłej pracy linii, nawet w momencie konieczności wyłączenia jednego z urządzeń.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie dostawa, wykonanie przez nasz zespół montażu oraz uruchomienie linii produkcyjnej w zakładzie Klienta w Wielkiej Brytanii.

Dziękujemy naszym Klientom za zaufanie!